Przygotuj skórę na lato

Za chwilę zaczyna się kalendarzowa wiosna, a po niej nadejdzie upragnione przez wielu lato! Co zrobić, by przygotować swoją skórę na najcieplejsze dni w roku? Czy wystarczy dobra pielęgnacja, czy też nie obędzie się bez zabiegów w gabinecie kosmetycznym…? A może coś jeszcze innego? Zastosuj się do kilku naszych porad, by cieszyć się piękną skórą jeszcze przed wakacjami!

Oczyszczanie – tonizacja – pielęgnacja 

Ta kolejność powinna obowiązywać przy dbaniu o skórę niezależnie od pory roku… Nie sposób jednak nie podkreślić, że latem i zimą jest to chyba najbardziej istotne z uwagi na skrajne temperatury. Prawidłowe oczyszczanie to dokładne pozbycie się wszelkich zanieczyszczeń, potu oraz produktów nakładanych na skórę. Tonizacja natomiast przede wszystkim odbudowuje funkcje obronne skóry.Co do pielęgnacji… tu już wszystko zalezy od rodzaju Twojej skóry. 

Mitem jest na pewno to, że mając skórę tłustą, nie powinno się używać produktów nawilżających. 

Wiosną i latem należy przede wszystkim zadbać o odpowiednio dobrany krem z filtrem. Im jaśniejsza skóra, tym wyższy SPF. Przy największym promieniowaniu słonecznym, warto wybrać nawet SPF 50+. Dlaczego? Pamiętaj, że im większa ochrona, tym mniej zniszczona skóra. Niech nie zwiodą Cię też, jak może się wydawać, delikatne promienie wiosennego słońca… Często potrafią być one, wbrew naszym przekonaniom, bardzo intensywne i już wtedy należy stosować krem z filtrem.

Pielęgnacja i ochrona od wewnątrz

Kosmetyki to jedno, natomiast odpowiednia dieta – drugie, wcale nie mniej ważne. Zależy Ci na tym, by móc pochwalić się piękną skórą? Pij dużo wody, spożywaj owoce i warzywa w dużych ilościach i wspieraj się produktami bogatymi w antyoksydanty. Dzięki temu Twoja skóra będzie odpowiednio nawilżona, napięta i zdrowa! Oprócz diety, czasami warto wspierać się także suplementami.

Suplementacja dla pięknej skóry

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów “na piękną skórę”. Które z nich wybrać, by rzeczywiście przyniosły zamierzony efekt? Przede wszystkim – zwróć uwagę, czy mają w składzie witaminy A i E. Dlaczego? Witamina A – retinol – wspiera regenerację tkanek skóry. Witamina E natomiast działa antyoksydacyjnie i przez wielu określana jest “witaminą młodości”, co już samo w sobie dużo mówi o jej właściwościach. Fantastycznie na skórę działa także kolagen. Mimo że większość kojarzy go z suplementacją przy problemach ze stawami, wspiera także walkę ze zmarszczkami.

Zabiegi kosmetyczne w okresie przejściowym

Ostatnią kwestią, którą chcielibyśmy poruszyć, są zabiegi w gabinetach kosmetycznych. Czy to must have dla każdego, kto chce mieć piękną skórę? Oczywiście, że nie! Czasami jednak warto wykonać chociażby zabieg oczyszczania twarzy, który jest dozwolony nawet kobietom w ciąży, karmiącym  i nastolatkom. Dzięki nim każdy preparat, który nałożymy na skórę, będzie mógł działać bardziej dogłębnie, co pozytywnie wpłynie na jego efekty.

Dbaj o skórę, a ona odwdzięczy Ci się młodym, pięknym wyglądem

O skórę należy dbać – to fakt. Co istotne, najlepsze efekty daje zawsze kompleksowe podejście. Dostarczajmy naszej skórze cennych substancji nie tylko na zewnątrz, ale i od wewnątrz. Dzięki temu będziemy mogli się cieszyć pięknym i młodym wyglądem długie lata!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *