Najlepsze sposoby na zatrucie alkoholowe

Zatrucie alkoholowe, syndrom dnia poprzedniego, czyli popularny kac – czy da się go uniknąć, mimo nieoszczędzania się w trakcie jednej z wielu karnawałowych imprez? W artykule napiszemy Wam o kilku sposobach na uniknięcie najpopularniejszych jego objawów – bólu głowy, mdłości czy drżenia rąk.

 

Po pierwsze – kwaśne

Bardzo wiele osób dzień po zakrapianej imprezie zamiast śniadania pije sok…ale nie byle jaki, bo z kiszonej kapusty czy buraków. Możecie zapytać – czy to się w ogóle da wypić…? Nie jest to najlepszy “trunek” na Świecie, ale uwierzcie na słowo – w takim dniu i tak niewiele smakuje… A takie ”napoje” doskonale wspierają usuwanie toksyn z organizmu, uzupełniają niedobory witamin i składników mineralnych oraz gaszą nawet największe pragnienie. Brzmi dobrze, prawda?

 

Po drugie – słodkie

To, że kwaśne pomaga, jest raczej oczywiste. Co natomiast ze słodkim? Czy pomyślelibyście o tym, że i miód może być dobrym sposobem na syndrom dnia poprzedniego? Nie, nie żartujemy – to prawda – szklanka wody z rozpuszczoną w niej łyżką miodu może zdziałać cuda. A gdy dodamy do niej jeszcze kilka kropli cytryny – ból zostanie “stłamszony” na bardzo długo. Dlaczego właśnie miód? Otóż – posiada on dużą zawartość fruktozy, mającej właściwości oczyszczające oraz wspierające metabolizm.

 

Po trzecie – klin klinem?

Z pewnością każdy z nas zna osobę, która hołduje zasadzie – “pokonaj klin klinem”. Przyznamy szczerze, że jeszcze do niedawna wydawało nam się to ogromnym nadużyciem, ale, jak się okazuje, jest w tym dużo prawdy. Mała – podkreślamy – MAŁA ilość rozcieńczonego alkoholu wesprze efektywnie proces rekonwalescencji organizmu. Jedynym zagrożeniem, związanym z tą metodą jest “powtórka z rozrywki”, czyli kolejny raz niedostosowanie ilości wypitego alkoholu do naszych możliwości…

 

Po czwarte – metody apteczne

Ostatnim sposobem, wcale nie najgorszym, jest stosowanie preparatów aptecznych – niektóre należy zażyć jeszcze przed rozpoczęciem picia, inne, jak chociażby elektrolity, przydadzą się już po wystąpieniu objawów nadużycia alkoholu. Pamiętajcie, że zamiast kupować preparaty “na własną rękę”, lepiej poprosić farmaceutę o fachowe doradztwo – z pewnością dobierze produkty, które będą działać zdecydowanie skuteczniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *