Jesienna depresja – jak z nią walczyć?

Nadeszła jesień, a wraz z nią – krótsze dni, deszcze i tyle szarości… Po fantastycznym, upalnym lecie jest to cios w serce dla wielu osób, których nastroje są uzależnione od pogody. Stąd termin “jesienna depresja”, oznaczający spadek formy i humoru. Jak z nią walczyć? Czy istnieją jakieś metody, które skutecznie poprawią Twoje samopoczucie – nawet w przypadku, gdy pogoda za oknem nie jest powodem do uśmiechu? 

4 sprawdzone metody na walkę z jesienną depresją

Postanowiliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkim tych, którzy zmagają się z jesienną depresją. Poniżej przedstawiamy 4 sprawdzone metody na walkę z tym zjawiskiem.

Ruch na świeżym powietrzu to podstawa!

Nie ma nic lepszego niż dużo ruchu na świeżym powietrzu! Nawet półgodzinny spacer jest w stanie poprawić nastrój skutecznie (i na długo). Jeżeli nie przejmujesz się tym, “co inni pomyślą”, rozważ również zakup kaloszy i kilka skoków w kałużach. To powinno obudzić w Tobie dziecko, a wraz z nim – spontaniczny uśmiech i dobry nastrój. Aktywność fizyczna to uwolnienie endorfin, więc coś, co bardzo wpływa na nasz humor! Możesz spacerować samemu, rodzinnie lub w towarzystwie znajomych…

Spotkania ze znajomymi to zawsze dobry pomysł!

Spotkanie ze znajomymi – połączone z aktywnością fizyczną czy dobrym jedzeniem – to fantastyczny plan na spędzenie wolnego czasu. Warto zwracać ogromną uwagę na to, jakimi ludźmi się otaczamy. Przyjaciele, którzy są pozytywnie nastawieni do życia potrafią poprawić humor nawet w najgorszy dzień. Czas z nimi spędzony – niezależnie od pogody – będzie zawsze udany. Jeśli nie spotkanie ze znajomymi, jak inaczej można spędzać długie, jesienne wieczory…? 

Wieczory spędzone w domu również potrafią być miłe!

Wieczór pod kocykiem, z ciepłą herbatą lub grzanym winem w dłoni i lekturą fantastycznej książki… Taki czas jest zawsze wartościowy i miło spędzony – niezależnie od pogody za oknem. To relaks w czystej postaci. Szczególnie, jeśli dodamy do tego jeszcze długą kąpiel w pachnącej olejkami eterycznymi wannie…Coś dla ciała i coś dla ducha – to połączenie idealne, zresztą nie tylko jesienią!

Odpowiednia zbilansowana dieta kluczem do sukcesu!

Oprócz wszystkich wcześniejszych pomysłów, pamiętaj także – jak zawsze – o odpowiednio zbilansowanej diecie! Dużo warzyw, owoców i produktów bogatych w witaminy i wartości odżywcze to klucz do sukcesu! Warto wzbogacić dietę o “zielone”, choć czasami i kostka czekolady nikomu nie zaszkodzi, prawda…? Słuchaj swojego organizmu, a z pewnością dobrze na tym wyjdziesz!

Twoje nastawienie jest najważniejsze! Zaklinaj pogodę z uśmiechem na ustach!

Odpowiednie nastawienie potrafi czynić cuda! Bądź optymistą i próbuj każdy dzień witać uśmiechem na ustach. Wtedy każdy dzień, nawet ten najbardziej szary i deszczowy, będzie od razu zdecydowanie milszy. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *