Dlaczego najlepiej jest kupować leki w aptece?

Gdzie kupujesz leki bez recepty – w sklepie, drogerii czy aptece? Zdajemy sobie sprawę, że z pewnością nie otrzymamy jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ często leki kupuje się “przy okazji” – podczas zakupów czy wizyty na stacji benzynowej. Czy jest to słuszne? Dziś chcielibyśmy Ci udowodnić, że po leki najlepiej udać się do miejsca, które zapewnia najlepsze warunki ich przechowywania (i nie tylko), czyli do apteki! Przekonaj się, że jest to najlepsze rozwiązanie z wielu różnych powodów…

Najlepsze warunki do przechowywania leków

Wiele leków (zresztą podobnie jest w przypadku suplementów) powinno być przechowywanych w ściśle określonych warunkach. Ze wszystkich miejsc, w których możesz je kupić, tylko w aptece przestrzega się zasad ich magazynowania. Odpowiednia wilgotność, właściwa temperatura czy ilość światła – wszystko to potrafi mieć znaczenie! Pamiętaj, że bardzo często leki – nieodpowiednio przechowywane – tracą swoje właściwości!

Fachowe doradztwo przede wszystkim

W Aptece pracują tylko odpowiednio przygotowane do tego osoby, posiadające wykształcenie farmaceutyczne. Zarówno technicy, jak i magistrowie farmacji nie tylko doradzą Ci podczas wyboru leków, ale i poinformują o ich przeciwwskazaniach oraz zwrócą uwagę na inne ważne kwestie związane z ich przechowywaniem czy dawkowaniem.

Gwarancja zakupu niesfałszowanych leków

Niestety, mimo że fałszowanie leków jest zabronione, wciąż zdarzają się przypadki wprowadzania do obrotu nielegalnych produktów. O ile apteki (a raczej farmaceuci) są zawsze na bieżąco z takimi informacjami, nie można tego jednoznacznie stwierdzić, jeżeli chodzi o drogerie czy inne punkty pozaaptecznej sprzedaży leków. Warto natomiast mieć zawsze świadomość, że sfałszowane leki mogą zawierać inną niż zadeklarowana ilość substancji czynnej, co może bezpośrednio wpłynąć na skuteczność terapii.

Sprzedaż leków w pełni bezpiecznych

Zdarza się również tak, że pojawiają się (słuszne bądź niesłuszne) podejrzenia dotyczące jakości leków (lub konkretnych ich serii). Także w tym przypadku jedynie apteki posiadają zawsze aktualne komunikaty, więc bez zbędnej zwłoki są w stanie wycofać ze sprzedaży poszczególne produkty, dzięki czemu unikniesz ryzyka działań niepożądanych leków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *